WE RUN TLN x NIKE

Optimized-_Jake_Farra_0129

HEY PEOPLE. Siit leiate lühistory sellest, kuidas mina ja Liisa kõigest 30 päevaga ennast We Run Tallinn noortejooksuks vormi ajasime ning treeningute ja tervisliku eluviisiga back on track saime. AYEE.

Kuid alustan juttu hoopis teise teemaga. Olen hetkel kolmandat päeva kodus, 37.5 palavikuga ja olen nii könt ja lössu, et ei suuda ennast põhimõtteliselt liigutadagi ja selle postituse kirjutamine on täiesti omaette effort. Mis juhtus? Well, well tundub, et praeguste soojade (kuid väga tricky) ilmadega öösel paljajalu randa minna ja järgmisel päeval märja peaga BBga Gourmet kohviku terrassil brunchida ei ole just kõige parem mõte. Jäin esmaspäeval, meie 3 Day Detox Challenge esimesel päeval haigeks. Päeva esimesel poolel suutsin haigusele ja palavikule vastu panna, teha oma esimese smuuti ja võtta üle Boosti story instagramis, kuid pidin õhtuks suure pettumusega alla andma – haigus võttis täiesti rajalt maha ning olen nüüdseks 3ndat päeva kodus voodirežhiimis olnud.

Oii you have no idea kui annoyed ma kogu selle teema peale olen. Mina, kes ma pole viimase kahe aasta jooksul põhimõtteliselt kordagi haige olnud? Mina, kelle jaoks on haige olemine kõige mõttetum ja suurem ajaraiskamine ever? Ugh mu mama ja babulja on käiku lükanud kõik Russian super-power vanaema meetodid ja loodetavasti homme-ülehomme olen back on track ja up & running! Jooksust rääkides.

Optimized-NikeXrun-01164

Mõnda aega tagasi saime Liisaga kutse tulla selle aasta We Run Tallinn noortejooksu ambassadorideks. SAY NO MORE. See oli lihtsalt parim opportunity ja suurim motivatsioon ennast peale pikka ja sündmusterohke suve finally kokku võtta ja trenniga back on track saada. Mõeldud-tehtud. Augusti algusest said meist ametlikud We Run Tallinn jooksu ambassadorid. There was no way of going back – me ei saanud alt vedada ei ennast ega teisi.

Alustasime oma trennidega 10. augustil, täpselt kuu aega enne jooksu. Algus oli pigem raske ja… aeglane (meie esimese jooksu pace oli 6:40 min/km kohta). Andis tunda ka suhteliselt pikk paus jooksmisest – oma valusa põlve tõttu käisin viimati jooksmas märtsis. Kuid tasapisi, 2-3 jooksuga nädalas, hakkasid meie tulemused paranema. Loomulikult ei olnud kõik nii kerge ja lilleline, kuid parimaks motivatsiooniks kogu selle asja juures oli fakt, et we’re in this together jaa, nii naljakas kui see ka pole – Nike+ Run Club app. Downerite ja laiskushoogude ajal utsitasime üksteist tagant ja ei lasknud lõdvaks lasta. Käisime jooksmas nii unise peaga hommikul, megapaduka ja tuulega päeval, kui ka väsinuna õhtuti peale tööd. Jooksime selle “we did it” fiilingu nimel, mis meid peale igat jooksu valdas. Teiseks suurimaks moti-buusteriks oli näha järjepidevust ja paranevaid tulemusi NRC äppist.

Kuu aega hiljem WE actually DID IT. Olime reedel, 9. Septembril Vabaduse väljakul koos teiste ambassadoridega We Run Tallinna stardijoonel.

Optimized-_Jake_Farra_0203

Optimized-_Jake_Farra_0274

Optimized-pjimage
Optimized-pjimage (1)

Optimized-_Jake_Farra_0130

pjimage-3

Emotsioon oli mega. Me ületasime oma isiklikud rekordid – Liisa lõpetas 16. kohal naiste seas ning minu aeg paranes 6:40lt km kohta 5:01le. Täielik motivatsiooni boost. Mega inspireeriv kogemus. Parim otsus ever. Ma ei suuda oodata kuni voodist välja saan ja tervisega back on track olen ning saan uuesti trennis käima hakata. Selle kõige kõrvalt olen täielikult tagasi tervisliku eluviisi/toitumise juures ning couldn’t feel any better. Kas keegi teist osales ka mõnel sügisjooksul? Kuidas ennast ette valmistasite? Kuidas jooks läks/kuidas tunne oli? Siin ka minu poolne basic ABC nendele, kes soovivad jooksuga (või mis iganees treeninguga) alustada:

A) Seadke omale kindel deadline ja eesmärk

B) Tõmmake alla NRC või ükskõik milline TOP 10 fitness äpp ja träkkige oma tulemusi 

C) Leidke omale run-gym-treening buddy to have eachothers backs ja lift eachother up 

JUST DO IT. Ja palun hoidke end ning ärge haigeks jääge. Varsti on tulemas ka pikem treening-toitumis-eluviisi postitus, stay tuned. XX

All photos by one and only @ Jake Farra. Special thanks to the cutest @ Liisa Ennuste for making this happen.

FACEBOOK | INSTAGRAM | SNAPCHAT

1 Comment

  1. Sina ja Liisa olite minu mõlemad ”boosterid”, et samuti jooksuga tagasi sina-peale saada. Olen alati jooksmist armastanud kuid suve pideva tegutsemise kõrvalt jäi see hoopiski ära. Kui nägin, et teie snappides on jooksmine // km aja paranemine siis ussitasin ennast voodist välja ning vedasin samal vihmasel päeval 4 km jooksma 😀 WORTH IT! Sellest ajast käin iga nädal 3x jooksmas 4-5km 🙂

    Seega megans respekt! Ise käisin eelmine aasta kuid see aasta polnud võimalust tulla:)

Comments are closed.

© 2018

Theme by Anders NorenUp ↑

[instagram-feed]