HI MATCHA DOIN?

Optimized-IMG_1333

HI PEOPLE. HI MATCHA.

Let’s have a talk, matcha talk. Olen saanud küsimusi ja kirju selle rohelise “kohvi” kohta, mis minu instagramis/snapchatis nii mõnigi kord läbikäinud on. Mis see on? Miks ma joon seda? Kas see muudab midagi? Kuidas matchat valmistada? Find out all that you need to know about HI MATCHA. Siit tuleb juttu, pilte, How To minivlogi ja tõelistele huvilistele ka discount code. Let’s get started.

Question number one. Mis asi see matcha ikkagi on?
Matcha on tee. Jahvatatud Jaapani rohelise tee puru. Me kõike teame, et roheline tee on tervislik, sest sisaldab hulganisti kasulikke aineid ja antioksüdante. Nüüd korruta kogu see vitamiinipomm 10ga. Jah, justnimelt 10ga, sest üks jahvatatud HIMATCHA tee tass sisaldab sama palju antioksüdante ja kasulikke aineid kui 10 tassi rohelist teed. See ongi matcha võlu – erinevalt tavalisest teest, kus teelehed kohe peale tõmbamist prügikasti lendavad, lahustub matcha jahvatatud teepuru täielikult Sinu tassis.

Optimized-IMG_1332

Optimized-IMG_1330

Question number two. Miks peaksin seda jooma?  Sa ei pea, kui sa ei soovi. Matchal on suhteliselt spetsiifiline maitse ja see ei pruugi kõigile meeldida. Proovisin matchat neljal erineval moel enne kui leidsin selle oma one&only lemmiku:

– Matcha tee – minu jaoks natuke liiga vesine ja liiga tugeva maitsega.
– Kuum ja külm matcha latte lehmapiimaga – viimasel ajal olen lehmapiima oma menüüst täiesti välja jätnud ja matcha lattega see väga ei sobinud.
– Matcha latte sojapiimaga – minu choice number two kui külmkapis/menüüs pole olemas minu choice number one.
– Matcha latte mandlipiimaga – minu vaieldamatu lemmik – mahe, kreemine – SEE õige.

Optimized-IMG_1335

Question number three. Miks ma siis tegelikult matchat joon?

Coffee. I’m a coffee lover, või isegi coffee addict (nii vaimselt kui füüsiliselt) ja joon igapäevaselt nii umbes 4-5 kohvi päevas. Suurimaks probleemiks on olnud leida see jook, mis ei oleks päris vesi/tee ja suudaks mulle tekitada nö illusiooni, et ma kohvist ilma ei jää ning oma oma “daily dose” ja “hommiku rutiini” nautida saan (coffee lovers will know). And matcha did the job. Minu lemmikuks on kujunenud mõnusa kreemja tekstuuriga matcha latte mandlipiimaga ning see on olnud osa minu igapäeva rutiinist juba pea kuu aega.

Muutused? Võin öelda, et minu kohvi kogused on vähenenud ühe cappuccinoni päevas (okei, pikematel päevadel, kus olen järjest 18 tundi üleval olen joonud ka 2 kohvi). Aga asja point on selles, et alustan oma hommikut mõnusa matcha lattega ning oma esimese (ja ka viimase) kohvi joon alles peale lõunat kella 3-4 ajal. Energiat jätkub terveks päevaks ja ma ei kreivi lisadoosi nagu see enamasti kohviga on. Seda postitust tehes sain teada, et matchas sisaldub selline aminohape nagu L-teaniin, mis aeglustabki koffeiini kehasse jõudmist ning pigendab energilaengut kuni 6 tunniks.

Mis veel? Oma kõrge antioksüdantide sisalduse tõttu paneb matcha su ainevahetuse tööle, aitab põletada kaloreid ning vältida isusid. Nii nagu roheline tee. Lihtsalt 10x parem ja effektiivsem. Erinevalt kohvist, on matcha hästi kerge ja põhimõtteliselt kalorivaba (oleneb, mis piima baasil valmistada). Näiteks, põhjus, miks hakkasin kohvi koguseid vähendama oligi see, et 4-5 cappuccinoga päevas tundsin kõhus raskustunnet, mis oli tingitud suurtest piima kogustest. Nüüdseks joon üksnes mandli või sojapiima ning mu matcha latte ja ka cappuccino have never felt this light before.

Ilmselt jooksin matchat ka pärastlõunal, kuid on the go elustiili juures, on matcha valmistamine out of home natuke complicated protsess + ma ei ole veel leidnud ühtegi kohta, mis head take away matchat pakuks (kui keegi teab siis let me know!). Ja coffee addict as I am, ma ei suuda ja ei taha kohvile täielikult “ei” öelda.

Optimized-IMG_1334

Question number four. Kuidas matcha lattet valmistada?  

Get your answer all pool olevas videos. PS. Minu matcha latte tegemise skill ei ole veel nii lihvitud, seega most likely tegin midagi valesti. Nagu näiteks seda, et matchat peab vispeldama tehes “M” või “W” kujulisi randmeliigutusi. Videos näete, et minu liigutused olid pigem intensiivsed Od. Whoopsie.

 

 

 

 

Optimized-File_000

Optimized-File_001

That’s pretty much it. Kui soovid lisainfot matcha kohta või oled hoopis ready to try out something new, siis kindlasti tseki HIMATCHA kodulehte ja veebipoodi. Kodukalt leiad veel rohkem infot matcha ja matcha valmistamise kohta, matcha blogi ning hulganisti matcha teepurul põhinevaid retsepte nagu matcha colada, matchajito või hoopis matcha kook.

Siit ka minu ja HI MATCHA poolne kingitus Teile minu armsad lugejad – 10% discount code INNAKOV. From now on. Alati.

Last but not least, kes ei ole veel jõudnud, siis it’s your last chance soetada endale septembri/oktoobri BUDUAAR TEEN, kust kõige muu ja huvitava kõrvalt ka 3-leheküljelise intervjuu minuga.  XX

FACEBOOK | INSTAGRAM | SNAPCHAT

5 Comments

 1. PS Hea takeaway matcha kohta võid vihjeid leida siit http://himatcha.ee/kust-saab-matchat/ ?

 2. EPIC Coffee on väga hea koht, kust matchat saada!

 3. Kauaks sellest umbes jätkub?

  • Inna

   November 10, 2016 at 5:50 pm

   HiMatcha karbis on 30g matchat. 1 kulbike = pool tl = 1g matchat. St ühest karbist peaks jätkuma vähemalt 30ks joogikorraks.

Comments are closed.

© 2018

Theme by Anders NorenUp ↑

[instagram-feed]